تاریخ : يکشنبه 3 آذر 1398
کد 54
مراسم یادبود سالگرد سردار رشید اسلام شهید حسن پورعبدی :
مراسمی به پاس گرامیداشت سالگرد سردار رشید اسلام شهید حسن پور عبدی با همت شورای اسلامی و شهرداری باسمنج ، سپاه ناحیه باسمنج و بسیج در پادگان شهید تجلائی روز یکشنبه مورخه 98/09/03 برگزار گردید . در این مراسم که جمعی از خانواده های معزز و معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران ، مسئولین شهرستان تبریز و شهر باسمنج حضور داشتند با تلاوتی چند از آیات قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید .

جانشین فرمانده پادگان شهید تجلائی جناب سرگرد ناموران ضمن خیر مقدم و با بیان مقام شامخ شهید و بسیج علی الخصوص شجاعت و فداکاریهای شهید حسن پور عبدی ، شهیدان را حافظان امنیت دانستند .

بعد از ایشان ، دکتر سفیدی شهردار شهر باسمنج با بیان رشادت ها و فداکاریهای شهیدان ، با مهم و با ارزش شمردن نیت و عمل شهید پور عبدی ، ایشان را نماد شجاعت ، ایثار ، فداکاری یاد نموده و خاطر نشان کردند که بعد از این ، همت شهرداری بر این خواهد بود که یادواره های شهیدان ، بخصوص شهید حسن پور عبدی از این مراسم که در حال برگزاریست با شکوهتر و معنوی تر برگزار گردد ...

بعد از صحبت دکتر سفیدی شهردار شهر باسمنج ، آقای حسن مددی از دوستان و همرزمان نزدیک شهید پور عبدی بیاناتی در خصوص رشادت ، شجاعت ، ایثار ، فداکاری و اخلاق و منش این شهید بزرگوار و خاطراتی از دوران حضور در جبهه های حق علیه باطل و هشت سال دفاع مقدس و نیز حضور در دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) ایراد نمودند .

در خاتمه مراسم ، حاضرین با حضور در محل شهادت این شهید بزرگوار ، با قرائت فاتحه و مداحی آقای میرزایی یاد و خاطره شهید تخریب چی فداکار حسن پور عبدی را گرامی داشتند .